top of page

Папа Римський до православного духовенства: Нікейський символ віри єднає всіх християн

  • Фото автора: St Barbara Parish
    St Barbara Parish
  • 26 бер.
  • Читати 2 хв

Українська парафія Святої Варвари в штатш Нью Джерсі

Під час зустрічі з молодими священниками та ченцями східних православних Церков Папа Франциск нагадав, що віра, яку ми сповідуємо, повинна завжди йти поруч із братньою любов’ю та взаємною повагою.


«Проголошення нашої спільної віри передусім вимагає, щоб ми любили один одного», – сказав Святіший Отець, звертаючись до делегації православного духовенства, яка перебувала в Римі з навчальним візитом.

Це вже п’ятий такий візит, організований Дикастерією у справах сприяння християнській єдності. Участь у ньому взяли представники Вірменської, Коптської, Ефіопської, Еритрейської, Маланкари та Сирійської Орієнтальних Православних Церков.


Папа Франциск назвав цей візит «обміном дарами», адже діалог між християнами – це не лише богословське спілкування, а й глибокий досвід братерської любові.


Нікейський символ віри – знак нашої спільної ідентичності


Цьогоріч виповнюється 1700 років з часу Першого Вселенського собору в Нікеї, на якому було ухвалено Нікейський символ віри – коротке, але глибоке сповідання основ християнського вчення, яке об’єднує всі традиції християнського світу.


Папа Франциск зауважив, що саме слово «символ» у давньогрецькій мові означало «ознаку єдності»: це була половинка дощечки або печатки, яку складали разом як підтвердження спільної тотожності. Так само й кожен християнин, сказав понтифік, має свою «частинку символу віри» – і лише разом ми складаємо повноту істини.


«Ми, християни, все ще розділені – як уламки, які повинні знову з'єднатися, сповідаючи одну віру», – сказав Святіший Отець.

Особливу увагу він звернув на те, що Символ віри не лише висловлює істини про Бога, але й є молитвою, яка єднає нас із Ним – і через це об’єднує одне з одним.


Єдність християн проходить через любов


Папа нагадав, що в східній літургійній традиції перед Символом віри звучать особливі слова: «Полюбімо один одного, щоб однодумно і в єдності сповідати Отця, і Сина, і Святого Духа». Цей заклик до любові – не формальність, а глибокий духовний сенс, бо тільки через любов можливе справжнє єднання.


На завершення Папа Франциск висловив надію, що ця зустріч православних священників і монахів у Римі стане «символом» живого прагнення до повної єдності між християнами – тієї єдності, про яку молився Христос у передсмертні години.

Comments


2025 UKRAINIAN St Barbara Parish - NEW JERSEY (C)

  • Facebook
  • Youtube
  • Instagram
  • LinkedIn
bottom of page